share
Išmanusis ūkininkavimas

"Valtra" ir "Elisa" pristato nuotoliniu būdu valdomą traktorių

Didžiulis žingsnis link autonominio vairavimo

2020 gegužės 20

 „Valtra“ ir „Elisa“ suvienijo jėgas, kad sukurtų naują sprendimą, kuris leidžia traktorių valdyti nuotoliniu būdu 5G tinklu ir 360 laipsnių kamera. Tai yra pirmasis tokio pobūdžio sprendimas pasaulyje. 

Kovo mėn. „Valtra“ ir „Elisa“ pristatė nuotolinio valdymo traktorių, kuriame naudojama naujos kartos 5G tinklo technologija. Bendradarbiavimas buvo pristatytas „Elisa“ 5G parodų salės atidarymo renginyje Helsinkyje, Suomijoje. Prototipinis sprendimas leidžia realiuoju laiku saugiai valdyti ir eksploatuoti traktorių nuo jo esant šimtų kilometrų atstumu. „Radijo bangomis valdomais traktoriais buvo naudojamasi daugelį metų, tačiau jie visada buvo valdomi jiems būnant matomumo lauke. 5G tai iš esmės pakeičia, nes dabar traktorius gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kur“, – teigia „Valtra“ pardavimų ir rinkodaros viceprezidentas Mikko Lehikoinen.

„Elisa“ yra 5G technologijų pirmtakė tiek Suomijoje, tiek tarptautiniu mastu. Nuotoliniu būdu valdomas traktorius, sukurtas kartu su „Valtra“ ir pristatytas „Elisa“ 5G parodų salėje, sulaukė didelio susidomėjimo. 5G paslaugos ir sprendimai padės užtikrinti efektyvumą ir novatoriškus naujus verslo ir žmonių valdymo būdus. Nuotoliniu būdu valdomas traktorius yra labai realus to pavyzdys, nes vairuotojui nebereikia fiziškai sėdėti kabinoje. Skaitmeninimu norime sukurti tvarią ateitį, o 5G paslaugų plėtra yra šios tikrovės įgyvendinimo dalis,“ – teigia „Elisa“ verslo vystymo viceprezidentas Simmo Pentikäinen.

Vairuojant traktorių ir sukant jo ratus, reikia nedelsiant gauti grįžtamąją informaciją, kad galėtumėte jausti vairavimą. 5G ryšio atveju tai įmanoma dėl nedidelio laiko uždelsimo.

Nuotolinis valdymas padidintam saugumui

Nuotolinis valdymas buvo pasiektas integruoto 5G ryšio ir stoge montuojamos 360 laipsnių kameros dėka. 5G tinklas suteikia galimybę per nuotolinio vairuotojo VR akinius realiuoju laiku gauti 4K aplinkos vaizdą. Vairuotojas gali matyti traktoriaus aplinką tiesiog pasukdamas galvą. Nuotolinis valdymas siunčia savo kontrolės signalą per „Elisa“ komercinį, didelio saugumo 5G tinklą. „Vairuojant traktorių ir sukant jo ratus, reikia nedelsiant gauti grįžtamąją informaciją, kad galėtumėte jausti vairavimą. 5G ryšio atveju tai įmanoma dėl nedidelio laiko uždelsimo“, – teigia Lehikoinen.

Nuotolinis valdymas yra svarbus žingsnis visiškai autonomiško vairavimo link, kuris per ateinantį dešimtmetį galėtų tapti tikrove daugeliui vartotojų. Nuotolinis valdymas gali būti naudojamas, pavyzdžiui, valdyti traktorius sudėtingose vietose arba užduotims, kurios būtų pavojingos techniką valdant žmogui. Todėl traktorius tampa dar universalesniu sprendimu ir įrankiu. 

"Valtra Connect" jau naudoja 3G

„Valtra“ jau anksčiau bandė nuotoliniu būdu valdomus traktorius kartu su oro uosto operatoriumi „Finavia“.

"Mes tęsime savo darbą tyrinėdami ir kurdami nuotolinio valdymo sprendimus. Toliau planuojame sugalvoti, kaip koreguoti vaizdo kokybę pagal kiekvieną užduotį ir kaip nuotolinį valdymą būtų galima dar labiau pagerinti operatoriui naudingais jutiklio duomenimis“, – teigia Lehikoinen.

„Valtra“ traktorių technologijos jau palaiko nuotolinį valdymą - tai palengvins nuotolinio valdymo funkcijų įdiegimą. Pavyzdžiui, „Valtra Connect“ telemetrijos sprendimas, kuriame naudojamas 3G signalas, naudojamas daugiau nei 3000 „Valtra“ traktorių visame pasaulyje.